دکتر عمو عابدینی در جشنواره اختتامیه ایده های برتر اپلیکیشنی شرکت تله پرومو: سرمایه¬گذارها به فعالیت در حوزه استارتاپ علاقه¬مند شده¬اند

۷ آبان ۱۳۹۷

     مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ایده­های برتر اپلیکیشنی شرکت تله­پرومو، روز پنجشنبه سوم آبان با معرفی برگزیدگان این رویداد و اهدای جوایز به پایان رسید. هدف این جشنواره، معرفی ایده­های برتر اپلیکیشنی جوانان ایرانی و ایجاد بستری مناسب جهت تجاری­سازی آنها بود. دکتر عموعابدینی که به ­عنوان یکی از میهمان ویژه در این رویداد حضور پیدا کرده بود، جوانان فعال در حوزه استارتاپ را به داشتن انگیزه و تلاش بیشتر برای رسیدن به موفقیت دعوت کرد: زمانی که شخصا کارم را در این حوزه آغاز کردم، نه صحبت از شرکت­های دانش­بنیان بود و نه اثری از استارتاپ­ها. سرمایه­دارها ترجیح می­دادند در فعالیت دیگری مثل ساختمان ­سازی سرمایه گذاری کنند اما حالا نگاه­ها متفاوت از قبل است. البته نکته­ای که خود شتاب­دهنده­ها باید به آن توجه داشته باشند این است که تمام استارتاپ­ها به نتیجه نمی­رسند و این مسئله نباید موجب بدبینی نسبت به سرمایه­گذارها و یا دلسردی نسبت به این مدل کار شود.

به اعتقاد دکتر عموعابدینی، نهادهای دولتی وظیفه دارند شور و انرژی جوانان علاقه­مند به فعالیت در حوزه­های استارتاپی را در مسیر درست و منتهی به سودآوری هدایت کنند.