دکتر دلیری در مراسم اختتامیه جشنواره ایده های برتر اپلیکیشنی شرکت تله پرومو خبر داد ایجاد پلتفرم برای ثبت و جمع¬آوری ایده¬های استارتاپی

۷ آبان ۱۳۹۷

     مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ایده­های برتر اپلیکیشنی شرکت تله­پرومو، روز پنجشنبه سوم آبان با معرفی برگزیدگان این رویداد و اهدای جوایز به پایان رسید. هدف این جشنواره، معرفی ایده­های برتر اپلیکیشنی جوانان ایرانی و ایجاد بستری مناسب جهت تجاری­سازی آنها بود. 

یکی از میهمانان این مراسم، دکتر علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ریاست جمهوری بود. وی درباره علت رشد شتاب­دهنده­ها در سال­های اخیر گفت: شاید دلیلش این باشد که دانشجویان، اساتید نسل­های قبل را هم وارد این حوزه کرده­اند. اقتصاد جهان به­سوی فعالیت­های مبتنی بر دانش و فن­آوری حرکت می­کند. نگاه عمومی، به ­سوی شرکت­های استارتاپی و خدماتی معطوف است؛ شرکت هایی که از تکنولوژی­های روز بهره لازم را می­برند. با حمایت دولت و سرمایه­گذاران، ظرفیت­های این نوع کسب و کار آشکار شده و در حوزه های مختلف، شرکت­های بزرگ به­دنبال شتاب­دهنده هستند. چند سال پیش که حرکت به سوی شتاب­دهنده­ها آغاز شد، نظر مثبتی به این ماجرا وجود نداشت و به جوان­ترها اعتماد نمی­کردند. اما با فعالیت جوان­ها، حالا فضا تغییر کرده است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد نحوه­ حمایت دولت از شرکت­های نوپای حوزه­ استارتاپ چنین گفت:

اگر در مرحله نوپایی به این شرکت­ها وام اختصاص داده شود، به­نوعی خیانت به سرمایه­های ملی است. با قاطعیت می­گویم مشکلی برای تسهیلات نداریم چون کار مبتنی بر دانش و کار اصولی مانعی برای سرمایه­گذاری ندارد.

در پایان دکتر دلیری ضمن اعلام خبر طراحی دو پلتفرم برای تجمیع و ثبت ایده­های استارتاپی ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک، امکان جمع­آوری ایده­ها و خروجی جلسات استارتاپی فراهم گردد.