دکتر ایرانمنش در مراسم اختتامیه جشنواره ایده های برتر اپلیکیشنی شرکت تله پرومو: گره خوردن استارتاپ به سیستم دولتی یعنی شکست آن پروژه

۷ آبان ۱۳۹۷

     مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ایده­های برتر اپلیکیشنی شرکت تله­پرومو، روز پنجشنبه سوم آبان با معرفی برگزیدگان این رویداد و اهدای جوایز به پایان رسید. هدف این جشنواره، معرفی ایده­های برتر اپلیکیشنی جوانان ایرانی و ایجاد بستری مناسب جهت تجاری­سازی آنها بود. 

دکتر ایرانمنش مدیر کل امور اداری و فناوری اطلاعات معاونت علمی ریاست جمهوری که به عنوان یکی از میهمانان ویژه در این مراسم شرکت کرده بود، در جریان جلسه پرسش و پاسخ، استارتاپ­ها را به فعالیت­های مستقل دعوت کرد و گفت: وقتی استارتاپی به سیستم دولتی گره می­خورد، خود به خود وارد فرایند شکست می­شود. جسارت، تفکر و نوآوری اصول کار استارتاپی هستند. ما از این مدل کسب و کار تا حد بالغ شدن فعالان این حوزه حمایت می­کنیم؛ اما شرکت­های استارتاپی نباید به امید حمایت دولت، کارشان را پیش ببرند.

به ­اعتقاد او سرمایه­گذارهای بخش خصوصی می­توانند بهترین حامی شرکت­های استارتاپی باشند و اگر سرمایه گذاران، از سودده بودن سرمایه­گذاری خود مطمئن شوند، حمایت کامل از این مدل کسب و کار بعمل می­آورند.